تعمیر و سرویس کولر در مشهد | بهترین سرویس‌کار کولر در مشهد

تعمیر و سرویس کولر در مشهد را می‌توان یکی از اصلی‌ترین نیازهای همشهریان در فصل تابستان دانست چراکه مشهد در بخش خشک و گرمسیر ایران قرار دارد و تقریباً می‌توان گفت که تمام خانه‌های آن دارای کولر هستند.

البته کولرها انواع متفاوتی دارند که بسته به نوع عملکردشان دچار مشکلات متفاوتی می‌شوند. تقریباً تمام انواع کولرها در طول زمان دچار استهلاک و مشکل می‌شوند و لذا افراد نا گریز از تعمیر و سرویس آن‌ها می‌باشند.

اگر شما نیز به دنبال یک متخصص برای تعمیر و سرویس کولر در مشهد و یا اطلاعات بیشتری پیرامون آن هستید توصیه می‌کنیم تا انتهای این متن ما را همراهی کنید چراکه قصد داریم اطلاعات تکمیلی در این رابطه را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

 • انواع کولرهای رایج در ایران
 • مشکلات رایج کولرها
 • عیب‌یابی مشکلات کولرها
 • چرا تعمیر و سرویس کولر توسط یک متخصص حرفه‌ای؟
 • یافتن بهترین متخصصان برای تعمیر و سرویس کولر در مشهد

 

انواع کولرهای رایج در ایران

تقریباً تمام افراد جامعه ما به‌خوبی با کولرها و انواع آن آشنایی دارند. این محصولات درواقع وظیفه خنک‌سازی فضای خانه را بر عهده‌دارند و این برای فصول گرم بسیار حائز اهمیت است.

البته باید خاطرنشان کرد که این روزها کولرهایی هم به جهت کاهش دما و هم برای افزایش دما (کولرهای گازی) در داخل ایران کاربرد پیداکرده است و لذا می‌توان گفت که دیگر کولرها محدود به فصل خاصی نیستند.

کولرها عموماً در دو دسته کولرهای آبی و کولرهای گازی دسته‌بندی می‌شوند که کولرهای آبی برای مناطقی با رطوبت هوای ۳۵ درصد مناسب می‌باشند، لذا می‌توان دریافت که این کولرها برای مناطق جنوبی و شمالی کشور که هوای شرجی دارند مناسب نیست.

کولرهای آبی همان‌گونه که از نام آن‌ها پیداست بر مبنای آب عمل می‌کنند. در این کولرها رطوبت ناشی از آب به‌وسیله یک موتور به داخل فضای خانه منتقل می‌شود و این مورد در کاهش دما بسیار مؤثر است.

در کولرهای گازی نیز بجای استفاده از آب، از رطوبت ناشی از گاز و یا المنت‌ها استفاده می‌شود و سپس به‌وسیله یک فن به فضای داخلی خانه منتقل می‌شود.

اگرچه عملکرد این کولرها تفاوت‌های آشکاری با یکدیگر دارد اما هردوی آن‌ها سبب تغییر دمای خانه می‌شوند.

لازم به ذکر است که انواع دیگری از وسایل خنک‌کننده و کولرها در ایران وجود دارد که البته هیچ‌کدام به‌اندازه دو مدل یادشده محبوبیت ندارند.

 

مشکلات رایج کولرها

 همان‌گونه که اشاره کردیم کولرها نیز مانند دیگر لوازم‌خانگی دچار فرسودگی و استهلاک می‌شوند و به همین سبب در طول زمان می‌بایست تعمیرات لازم بر روی آن‌ها صورت بگیرد.

کولرها به‌وسیله نیروی برق عمل می‌کنند و ترکیب قطعات آن‌ها در برخی مدل‌ها بسیار پیچیده است. شیوه قرارگیری و عملکرد قطعات تضمین‌کننده کارایی صحیح این کولرها است، اما در بسیاری از مواقع این قطعات دچار مشکلات ویژه‌ای می‌شوند که این مشکلات با نشانه‌های مختلف نمود پیدا می‌کنند.

ازجمله رایج‌ترین مشکلاتی که ممکن است برای کولرها به وجود بیاید می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • عدم خنک‌سازی فضا باوجود کارکرد موتور
 • سرازیر شدن آب از کولر (در کولرهای آبی)
 • صدای زیاد کولر در حین فعالیت
 • کم بودن میزان باد خروجی از کولر
 • عدم روشن شدن کولر
 • و…

این موارد ازجمله مشکلاتی هستند که برای کولرها به وجود می‌آیند. لازم به ذکر است که هر یک از این مشکلات می‌تواند دلایل و ریشه‌های متفاوتی داشته باشد.

به عبارت ساده‌تر دو مشکل مختلف می‌توانند یک نشانه داشته باشند و هنر یک تعمیرکار کولر این است که بتواند به شیوه‌ای ساده ریشه این مشکلات را بیابد. در ادامه این مطلب قصد داریم تا بیشتر به این موضوع بپردازیم.

 

عیب‌یابی مشکلات کولرها

همان‌گونه که قبلاً اشاره کردیم هر یک از مشکلاتی که برای کولرها به وجود می‌آید می‌تواند چند دلیل متفاوت داشته باشد و یک تعمیرکار کولر متخصص باید به‌وسیله آزمایش‌ها و تست‌های متفاوت دلیل هر یک از مشکلات را به‌درستی بیابد.

یافتن ریشه این مشکلات به‌جز به‌وسیله انجام تست‌ها و بررسی‌های مختلف میسر نمی‌شود. برای مثال هنگامی‌که صدای یک کولرآبی در حین عملکرد بالا است می‌توان احتمالات زیر را در رابطه با آن بررسی نمود.

احتمال اول این است که پوکی‌های داخل کولر شل باشد. شل بودن این پوکی‌ها در حین عملکرد کولر می‌تواند سروصدای زیادی را ایجاد کند. برای اینکه بدانید آیا مشکل واقعاً مربوط به پوکی‌ها است باید آن‌ها را بررسی کنید و در صورت لزوم در حین عملکرد کولر آن‌ها را مشاهده نمایید.

احتمال دوم این است که یاتاقان‌های کولر شل باشد که یک تعمیرکار حرفه‌ای کولر می‌تواند با مشاهده آن‌ها این موضوع را تشخیص دهد.

احتمال سوم تاب داشتن موتور فن است. چنانچه موتور فن تاب داشته باشد در حین روشن بودن کولر سروصدای زیادی از آن به گوش می‌رسد. برای بررسی این موضوع بهتر است کولر را بازکرده و موتور فن آن را بررسی نمایید و چنانچه لازم بود در حین روشن بودن کولر نیز آن را ملاحظه کنید.

احتمال دیگری که برای این سروصدا وجود دارد خراب بودن خود موتور فن است.

این خرابی می‌تواند در داخل ساختار موتور و بخش‌های آن باشد که در حین عملکرد صداهایی را ایجاد می‌کند.

آخرین احتمالی که برای چنین مشکلی مطرح است خرابی تسمه‌ها است. چنانچه تسمه‌های کولر خراب باشد در حین روشن بودن صدای نسبتاً بالایی از آن به گوش می‌رسد که صحت این احتمال را می‌توان با بررسی تسمه و یا تعویض آن دریافت.

البته این تنها یکی از مشکلاتی بود که ممکن است برای یک کولر به وجود بیاید. بیشتر مشکلات بدین شیوه پیچیده هستند و ممکن است چندین دلیل برای آن‌ها وجود داشته باشد که می‌بایست کاملاً بررسی شوند.

 

چرا تعمیر و سرویس کولر توسط یک متخصص حرفه‌ای؟

همان‌گونه که تاکنون دریافته‌اید، هر یک از مشکلاتی که ممکن است که برای کولرها به وجود بیاید می‌تواند دلایل و ریشه‌های متفاوتی داشته باشد و یافتن ریشه اصلی مشکل نیازمند تست و بررسی‌های بسیار زیادی است.

یک متخصص حرفه‌ای به‌خوبی با دلایل و انواع مشکلات آشنایی دارد و می‌داند که چه تست‌هایی می‌تواند او را به جواب اصلی برساند.

این در حالی است که متخصصین تازه‌کار علاوه بر عدم آگاهی کافی در این زمینه، اولویت خود را بر تعویض قطعات قرار می‌دهند.

این امر سبب می‌شود تا نه‌تنها هزینه‌های کارفرما افزایش پیدا کند بلکه قطعات فابریک نیز از داخل کولر خارج شوند که این موضوع در کاهش عملکرد صحیح کولرها مؤثر است.

تعمیرکاران حرفه‌ای کولر برخلاف افراد تازه‌کار به‌خوبی می‌دانند چگونه دوباره قطعات را تعمیر کرده و آن‌ها را در داخل کولر به کار بگیرند.

آن‌ها تا زمانی که از اتمام عمر یک قطعه اطمینان حاصل نکنند نسبت به تعویض آن هیچ اقدامی انجام نمی‌دهند و این مورد در کاهش هزینه‌های کارفرما مؤثر است.

 

هزینه سرویس و تعمیر کولر آبی در مشهد

در این بخش قصد داریم تا با هزینه های تعمیرات و سرویس کولر آبی بیشتر آشنا شویم تا اگر قصد دریافت خدمات را از مشهد فنی کار داشتید، قیمت برخی خدمات را بدانید. البته لازم به ذکر است که هزینه دقیق تعمیرات پس از بررسی کولر آبی به شما اعلام خواهد گردید.

 • هزینه سرویس و تعمیرات کولر آبی از ۵۰ هزار تومان به بالا

هزینه تامین قطعات مصرفی کولر آبی بصورت جداگانه محاسبه میشود و حدود تقریبی بعضی از قطعات به شرح ذیل می باشد:

 • قیمت شناور آب از ۲۵ هزار تومان به بالا
 • قیمت پمپ آب از ۵۵ هزار تومان به بالا
 • قیمت سیم پیچی موتور کولر از ۲۵۰ هزار تومان به بالا
 • قیمت موتور کولر آبی از ۳۰۰ هزار تومان به بالا
 •  

یافتن بهترین متخصصان برای تعمیر و سرویس کولر در مشهد

 مشهد را می‌توان یکی از بزرگ‌ترین و البته وسیع‌ترین شهرهای ایران دانست که هرساله نیاز فراوانی به تعمیرکاران برای تعمیری و سرویس کولرآبی دارد چراکه به دلیل آب‌وهوای خشک این شهر، اغلب خانوارها از مدل‌های مختلف کولر استفاده می‌نمایند.

یقیناً تاکنون به اهمیت به‌کارگیری یک متخصص حرفه‌ای برای انجام فرآیند تعمیرات کولر خود پی برده‌اید اما شاید نتوانید یک متخصص عالی برای تعمیر و سرویس کولر در مشهد بیابید.

اگرچه روزانه با تبلیغات زیادی از تیم‌ها و استادکارهای تازه‌کار مواجه شده‌اید اما می‌دانید آنچه سبب تفاوت بین افراد حرفه‌ای و تازه‌کار می‌شود تجربه و کیفیت کار آن‌ها است و نه تبلیغاتشان.

گروه مشهد فنی کار یکی از باسابقه‌ترین و البته حرفه‌ای‌ترین گروه‌ها درزمینهٔ تعمیر و سرویس کولر در مشهد است.

چنانچه شما نیز تمایل دارید فرآیند تعمیرات خود را به یک استادکار حرفه‌ای با مناسب‌ترین هزینه بسپارید می‌توانید هم‌اکنون با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

 لازم به ذکر است که مشهد فنی کار علاوه بر سرویس کولرآبی در مشهد، خدمات دیگری همچون تعمیر ماشین ظرف‌شویی در مشهد، تعمیر هود در مشهد و تعمیر سایر لوازم‌خانگی را نیز به همشهریان عزیز ارائه می‌کند.

شما می‌توانید جهت درخواست سرویس و یا تعمیر کولرآبی خود با شماره تماس کارکنان ما در ارتباط باشید و یا فرم درخواست سرویس کولر را برای ما ارسال کنید. همکاران ما مشتاقانه منتظر شنیدن صدای گرم شما هستند.

جهت درخواست مشاوره رایگان، لطفاً فرم زیر را تکمیل نمائید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  با ما تماس بگیرید