تعمیر و سرویس ماشین ظرفشویی در مشهد | هزینه تعمیرات ماشین ظرفشویی

این روزها با توجه به فراگیر شدن کاربرد ماشین ظرفشویی در منازل همشهریان، دیگر تعمیر ماشین ظرفشویی در مشهد به‌عنوان یک نیاز تلقی می‌شود، چراکه این وسیله نیز همانند سایر لوازم آشپزخانه در طول زمان دچار استهلاک و فرسودگی می‌شود.

ماشین‌های ظرفشویی اگرچه عمر اندکی از حضور آن‌ها در آشپزخانه‌های ایرانی می‌گذرد اما با توجه به کاربردی که پیداکرده‌اند به‌سرعت توانسته‌اند وظایف بسیار مهمی را در آشپزخانه‌های ایرانیان کسب نمایند.

این محصولات به‌راحتی می‌توانند بخش مهمی از وظایف سنگین خانم‌ها را از روی دوش آنان بردارند که این موضوع می‌تواند در بهبود عملکردشان بسیار مفید باشد.

همین مورد سبب شده است تا خانم‌ها به‌صورت پیوسته به ماشین‌های ظرفشویی نیاز داشته باشند و به‌صورت دوره‌ای اقدام به بررسی و سرویس آن نمایند و چنانچه اشکالی در آن مشاهده نمودند نسبت به تعمیر آن اهتمام ورزند.

اگر شما نیز مانند سایر افراد خانه‌دار همشهری به دنبال تعمیر ماشین ظرفشویی در مشهد و یا اطلاعاتی پیرامون آن هستید توصیه می‌کنیم حتماً تا انتهای این مطلب با همراه شوید چراکه مطالب مفیدی پیرامون این موضوع را در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهیم.

 • ماشین ظرفشویی، انواع و بخش‌های آن
 • مشکلات رایج در ماشین ظرفشویی
 • ریشه‌یابی مشکلات ماشین ظرفشویی
 • چرا تعمیر ماشین ظرفشویی به‌وسیله یک متخصص حرفه‌ای؟
 • یافتن متخصص حرفه‌ای برای تعمیر ماشین ظرفشویی در مشهد

 

ماشین ظرفشویی، انواع و بخش‌های آن

همان‌گونه که ذکر کردیم ماشین ظرفشویی را می‌توان جز بهترین و البته کارآمدترین لوازم آشپزخانه دانست که این روزها به‌شدت موردتوجه خانم‌ها قرارگرفته است، چراکه این وسیله بخش مهمی از وظایف خانم‌ها را انجام می‌دهد و بدین سبب در افزایش آسودگی و بهبود عملکرد خانم‌ها بسیار مؤثر است.

ماشین‌های ظرفشویی دارای پیچیدگی و ظرافت خاصی در تولید خود هستند و به طبع همین پیچیدگی نیز در عملکرد آن‌ها دیده می‌شود و این فاکتوری برای دسته‌بندی آن‌ها است.

ماشین‌های ظرفشویی عموماً در برندهای زیادی تولید می‌شوند که برخی از این برندها نسبت به بقیه از پیچیدگی بیشتری برخوردار هستند و البته عملکرد آن‌ها نیز دقیق‌تر است.

ظرفیت داخلی ماشین‌های ظرفشویی یکی دیگر از مهم‌ترین فاکتورها در دسته‌بندی این محصولات است. بر این اساس ماشین‌های ظرفشویی در دو دسته ماشین‌های صنعتی و خانگی دسته‌بندی می‌شود.

ظرفیت ماشین‌های صنعتی در مقایسه با ماشین‌های خانگی بسیار بیشتر بوده و عموماً در رستوران و غذاخوری‌ها به چشم می‌خورد.

اگرچه ماشین‌های ظرفشویی ممکن است در برند و یا ظرفیت تفاوت‌هایی داشته باشند اما عموم آن‌ها در یک سری از قطعات با یکدیگر مشترک هستند.

ازجمله این قطعات می‌توان به موتور شستشو، پمپ تخلیه، شیر برقی، هیدرو ستات، فیلتر و… اشاره نمود که در بیشتر مدل‌های ماشین ظرفشویی دیده می‌شود.

 

مشکلات رایج در ماشین ظرفشویی

همان‌گونه که قبلاً هم اشاره کردیم ماشین‌های ظرفشویی نیز مانند هر وسیله برقی دیگری به‌مرورزمان دچار مشکلات و نواقصی می‌شوند که می‌بایست در اسرع وقت نسبت به برطرف کردن آن‌ها اقدام نمود.

در مورد ماشین‌های ظرفشویی این نکته را در نظر داشته باشید که عدم کارکرد صحیح آن‌ها می‌تواند مشکلات بسیاری را برای شما به وجود آورد و گاهی ممکن است باعث آسیب زدن به ظروف شما درون دستگاه شود، بنابراین توصیه می‌شود که در اسرع وقت نسبت به برطرف کردن آن‌ها اقدام فرمایید.

در زیر بخشی از رایج‌ترین مشکلاتی که ممکن است برای یک ماشین ظرفشویی به وجود بیاید را برای شما عزیزان آورده‌ایم. ممکن است شما نیز در طول عمرتان حداقل با یکی از این مشکلات مواجه شده باشید.

 • عدم آبگیری ظروف در ماشین ظرفشویی
 • عدم قطع شدن مرحله آبگیری در ماشین ظرفشویی
 • عدم خشک شدن کامل ظروف در ماشین ظرفشویی
 • چکه کردن آب از ماشین ظرفشویی
 • انتشار بوی بد از ماشین ظرفشویی
 • عدم قفل شدن درب ماشین ظرفشویی
 • عدم تخلیه آب توسط ماشین ظرفشویی
 • لکه‌دار بودن ظروف بعد از عمل ماشین ظرفشویی
 • عدم روشن شدن ماشین ظرفشویی
 • و…

این موارد همگی جزو مشکلات رایجی هستند که ممکن است برای یک ماشین ظرفشویی به وجود بیاید و رفع آن‌ها در اولین فرصت یکی از مهم‌ترین فاکتورها برای افزایش طول عمر مفید ماشین ظرفشویی است.

 

ریشه‌یابی مشکلات ماشین ظرفشویی

هر یک از مشکلاتی که در بالا به آن‌ها اشاره شد می‌توانند چند دلیل متفاوت داشته باشند. ریشه‌یابی این مشکلات و فهمیدن دلیل آن‌ها می‌تواند مهم‌ترین وظیفه یک تعمیرکار حرفه‌ای ماشین ظرفشویی باشد.

برای فهمیدن ریشه یک مشکل می‌بایست بخش‌ها و قسمت‌های بسیار زیادی از ماشین ظرفشویی را بررسی نمود. البته باید این نکته را در نظر داشت که بررسی هر یک از قسمت‌های ماشین ظرفشویی نیازمند مهارت و تخصص ویژه‌ای است و چنانچه مهارت کافی در این زمینه نداشته باشید ممکن است خطراتی همچون برق‌گرفتگی، سلامت جانی شما را تهدید کند.

فاکتور دیگری که در این رابطه وجود دارد نوع تست‌ها و بررسی‌هایی است که بایستی انجام شود. تعمیرکار ماشین ظرفشویی که حرفه‌ای باشد، به‌خوبی می‌دانند که بعد از مشاهده یک مشکل کدام قسمت‌ها را بررسی نمایند.

برای مثال هنگامی‌که ماشین ظرفشویی شروع به کار نمی‌کند می‌بایست درب ماشین ظرفشویی را بررسی نمود و از بسته شدن دقیق آن اطمینان حاصل کرد چراکه تا زمانی که درب آن به‌خوبی بسته نشود عملکرد آن آغاز نمی‌شود.

هنگامی‌که در به‌صورت کامل بسته می‌شود یک تایمر الکترونیکی فعال می‌شود که سبب آغاز به کار شدن ماشین ظرفشویی می‌شود.

بخش دیگری که باید بررسی شود کنترل الکترونیکی و مدار مربوط به آن است که یک امر تخصصی است و می‌بایست بعد از مشاهده آن از صحت و سلامت آن اطمینان حاصل نمود.

آخرین بخشی که می‌بایست بررسی نمایید، بخش فیوزها و سیم‌کشی داخل ماشین ظرفشویی است چراکه به‌محض بروز یک اشکال در این بخش‌ها، ماشین ظرفشویی به‌خوبی عمل نمی‌کند.

 

چرا تعمیر ماشین ظرفشویی به‌وسیله یک متخصص حرفه‌ای؟

همان‌گونه که در بالا مشاهده نمودید یک مشکل می‌تواند چند دلیل متفاوت داشته باشد که یافتن دلیل و ریشه اصلی آن امری است که می‌بایست توسط یک فرد متخصص صورت بگیرد.

اما در مقابل این موضوع گاهی برخی از کارفرمایان برای کاهش هزینه‌های خود اقدام به بررسی و دست‌کاری قطعات داخلی ماشین ظرفشویی می‌کنند که این موضوع نه‌تنها در کاهش هزینه‌هایشان مؤثر نخواهد بود بلکه بعداً فرآیند تعمیرات را پیچیده‌تر و دشوارتر می‌کند.

همچنین گاهی برخی از کارفرمایان به جهت کمتر بودن دستمزد از افراد تازه‌کار و ناشی برای تعمیر ماشین ظرفشویی خود استفاده می‌کنند.

این افراد عموماً تجربه کافی در زمینه تعمیر ماشین ظرفشویی و اجزای آن ندارند و اولویت خود را بر روی تعویض قطعات قرار می‌دهند که این امر نه‌تنها باعث کاهش هزینه‌های کارفرما نمی‌شود بلکه به‌مرور سبب افزایش هزینه‌های آنان نیز می‌شود.

این در حالی است که اغلب افراد متخصص با توجه به مهارتی که در این زمینه‌دارند به‌خوبی می‌توانند قطعات معیوب را دوباره تعمیر و آن‌ها در داخل ماشین ظرفشویی به کار بگیرند که این موضوع سبب کاهش هزینه‌ها و بهبود عملکرد ماشین شما در طول درازمدت می‌شود.

 

هزینه سرویس و تعمیر ماشین ظرفشویی در مشهد

در این بخش قصد داریم تا با هزینه های تعمیرات و سرویس ماشین ظرفشویی بیشتر آشنا شویم تا اگر قصد دریافت خدمات را از مشهد فنی کار داشتید، قیمت تعمیرات ماشین ظرفشویی را بدانید. البته لازم به ذکر است که هزینه دقیق تعمیرات پس از بررسی مشکل ماشین ظرفشویی به شما اعلام خواهد گردید.

 • هزینه بازدید در محل ۳۰ هزار تومان
 • هزینه نصب ماشین ظرفشویی از ۶۰ هزار تومان تا ۷۰ هزار تومان
 • هزینه تعمیرات ظرفشویی از ۸۰ هزار تومان به بالا
 • هزینه تعمیرات برد ظرفشویی از ۱۵۰ هزار تومان به بالا

همچنین هزینه تامین قطعات مصرفی ماشین ظرفشویی جدا محاسبه گردیده و حدود تقریبی بعضی از قطعات به شرح ذیل می باشد:

 • قیمت شلنگ ورودی آب ظرفشویی از ۳۵ هزار تومان به بالا
 • قیمت شیر برقی ظرفشویی از ۹۰ هزار تومان به بالا
 • قیمت پمپ تخلیه ظرفشویی از ۱۵۰ هزار تومان به بالا
 • قیمت لوله خرطومی تخلیه آب ظرفشویی از ۳۵ هزار تومان به بالا

 

یافتن متخصص حرفه‌ای برای تعمیر ماشین ظرفشویی در مشهد

یقیناً تا این لحظه شما نیز به اهمیت به‌کارگیری یک متخصص حرفه‌ای برای تعمیر ماشین ظرفشویی در مشهد و یا شهر محل سکونت خودتان پی برده‌اید. حال ممکن است برای شما نیز سؤال باشد که چگونه می‌توان به چنین متخصصانی دست‌یافت؟

اگرچه ممکن است شما نیز هرروز با حجم زیادی از تبلیغات تعمیرکاران در فضای مجازی و یا واقعی مواجه شوید اما آنچه می‌تواند بیانگر یک متخصص حرفه‌ای در این زمینه باشد نه حجم تبلیغات وی بلکه توانایی و تجربه او است.

اگر شما نیز به دنبال بهترین متخصصان برای تعمیر ماشین ظرفشویی در مشهد هستید می‌توانید هم‌اکنون با کارشناسان ما در گروه مشهد فنی کار در ارتباط باشید.

گروه ما متشکل از برترین و البته بهترین متخصصان در حوزه تعمیر ماشین ظرفشویی در مشهد است و با توجه به دانش و تجربه‌ای که دارند می‌توانند در کمترین زمان و با مناسب‌ترین هزینه و کیفیت خدمات لازم را به شما ارائه دهند.

لازم به ذکر است که مشهد فنی کار علاوه بر تعمیر ماشین ظرفشویی در مشهد، خدمات دیگری همچون تعمیر اجاق‌گاز در مشهد، تعمیر لباسشویی در مشهد و تعمیر سایر لوازم‌خانگی را نیز به همشهریان عزیز ارائه می‌کند.

شما می‌توانید جهت درخواست تعمیر ماشین ظرفشویی خود با شماره تماس کارکنان ما در ارتباط باشید و یا فرم درخواست تعمیر ماشین ظرفشویی را برای ما ارسال کنید. همکاران ما مشتاقانه منتظر شنیدن صدای گرم شما هستند.

 

جهت درخواست مشاوره رایگان، لطفاً فرم زیر را تکمیل نمائید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  با ما تماس بگیرید