تعمیر فر گاز در مشهد | سرویس انواع فر گاز با بهترین قیمت و کیفیت

فر گاز را می‌توان جزو حیاتی‌ترین وسایل آشپزخانه‌های ایرانی دانست. این وسیله کاربردی در حقیقت وظیفه پخت‌وپز را بر عهده دارد و بدون آن می‌توان گفت که فرآیند پخت‌وپز عملاً متوقف می‌شود، لذا کارکرد مداوم آن از نیازهای اصلی یک آشپزخانه است.

تعمیر فر گاز یکی از فرآیندهایی است که سبب می‌شود تا یک فر گاز همواره آماده‌به‌کار باشد چراکه این محصول نیز همانند سایر لوازم آشپزخانه از شر مشکلات و استهلاک در امان نیست و در درازمدت دچار مشکلات مختلفی خواهد شد.

ممکن است شما نیز مانند هر همشهری دیگر به دنبال تعمیر فر گاز در مشهد باشد که البته یافتن یک متخصص واقعاً حرفه‌ای و منصف ممکن است دشوار باشد.

اگر شما نیز به دنبال یک متخصص حرفه‌ای جهت تعمیر فر گاز در مشهد هستید بهتر است سرفصل‌های زیر را دنبال کنید چراکه دریافتن و انتخاب یک متخصص عالی به شما کمک خواهد کرد.

 • فر گاز و انواع و قطعات آن
 • مشکلات رایج فر گاز
 • نحوه عیب‌یابی فر گاز
 • چرا تعمیر فر گاز توسط یک متخصص حرفه‌ای؟
 • یافتن یک متخصص حرفه‌ای برای تعمیر فر گاز در مشهد

 

فر گاز و انواع و قطعات آن

همان‌گونه که اشاره کردیم فر گاز یکی از اساسی‌ترین و البته حیاتی‌ترین لوازم موجود در آشپزخانه است که بدون آن فرآیند پخت‌وپز و آشپزی عملاً مختل می‌شود.

فرهای گاز انواع متفاوتی دارند که هر نوع از آن بسته به عملکرد و نیز وظیفه‌ای که دارند ظاهر و البته کارایی متفاوتی دارند.

فرهای گاز در انواع مدل‌های رومیزی و ایستاده در بازار یافت می‌شود که هرکدام از این موارد ممکن است بین دو تا ۷ شعله داشته باشد که موارد بالاتر عموماً برای مکان‌هایی همچون رستوران، خوابگاه‌ها و سازمان‌ها است که هرروزه حجم زیادی از پخت‌وپز در آن‌ها وجود دارد.

مدل‌های خانگی عموماً بین ۳ تا ۵ شعله دارند که هر شعله از آن دارای اندازه متفاوتی بوده و برای نوع خاصی از ظروف مناسب است.

البته شعله‌ها تنها بخش‌های حیاتی در این محصول نیستند بلکه در اغلب این محصولات لوله‌ها، فندک‌ها و بردهای متفاوت دیده می‌شود که هرکدام با توجه به پیچیدگی که در مدل‌های این محصول وجود دارد سایزهای متفاوتی دارند.

تمام برندها و مدل‌های فر گاز روزی نیازمند تعمیر می‌شوند چراکه هیچ‌کدام از آن‌ها از شر استهلاک و فرسودگی در امان نیستند.

البته این موضوع محدود به فر گاز نیست و تقریباً تمام وسایل خانگی دیگر نیز با چنین مشکلاتی دست‌وپنجه نرم می‌کنند.

در ادامه معروف‌ترین مشکلاتی که ممکن است برای یک فر گاز به وجود بیاید را تحت بررسی قرار داده‌ایم.

 

مشکلات رایج فر گاز

همان‌گونه که اشاره کردیم فر گاز نیز مانند سایر لوازم آشپزخانه دچار مشکلاتی می‌شود که با توجه به نقش فر گاز و البته خطراتی که ممکن است در اثر سهل‌انگاری با آن ایجاد شود، بهتر است سریعاً نسبت به رفع این مشکلات اهتمام ورزید.

ازجمله رایج‌ترین مشکلاتی که برای فرهای گازی به وجود می‌آید می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • عدم روشن شدن
 • عدم جلو رفتن تایمر
 • عدم گرم کردن المنت
 • داغی بیش‌ازحد فر
 • پایین بودن حرارت شعله‌ها
 • عدم روشن شدن در صورت جرقه زدن فندک
 • و…

این‌ها مجموعه مواردی بود که ممکن است حداقل یک‌بار در طول زندگی‌تان برای فر گازی‌تان رخ دهد. عموم این مشکلاتی که ذکر کردیم هرکدام به‌تنهایی می‌تواند یک یا چند دلیل داشته باشد.

یافتن دلیل و ریشه هر مشکل امری است که توسط مهارت و توانایی‌های تعمیرکار فر گاز اثبات می‌شود چراکه برای یافتن ریشه برخی از مشکلات می‌بایست چند نوع تست و بررسی انجام داد تا بتوان ریشه اصلی مشکل را یافت.

در مورد مشکلاتی که برای فرهای گازی ایجاد می‌شود بایستی این نکته را در نظر داشت که با توجه به حساسیت ذاتی این محصول می‌بایستی به‌سرعت نسبت به تعمیر آن اقدام کرد چراکه هرگونه سهل‌انگاری در این زمینه می‌تواند خطرات جانی و مالی جبران‌ناپذیری را ایجاد کند.

مازاد بر موارد یادشده باید این نکته را در نظر داشته باشید که خود از بررسی و باز کردن آن خودداری نمایید چراکه ممکن است مشکلات عدیدی را به وجود آورد و فرآیند تعمیرات را دشوارتر سازد.

 

نحوه عیب‌یابی فر گاز

همان‌گونه که اشاره کردیم هر یک از مشکلات فوق می‌تواند چند دلیل متفاوت داشته باشد که یافتن دلیل اصلی نیازمند تست و بررسی‌های متفاوت است.

گاهی برای یافتن ریشه یک مشکل می‌بایست قسمت‌های مختلف فر گاز را بررسی نمود تا بتوان به‌صورت کامل اشکالات آن را دریافت.

برای مثال درحالی‌که فر گاز کار می‌کند اما حرارتی ندارد و یا حرارت کافی ندارد باید بخش‌های مختلفی را بررسی نمود.

اولین بخش المنت پخت آن است که در بخش پایین فر قرار داد. این المنت تقریباً ۹۰ درصد گرمای لازم درون فر را تأمین می‌کند. اگر این المنت جداشده و یا حالتی آسیب خورده داشته باشد ممکن است خراب‌شده باشد و بایستی نسبت به تعویض آن اهتمام ورزید و یا اگر ظاهر آن نرمال بود باید یک تست ساده انجام داد.

برای یک دقیقه فر گاز را روشن و مجدداً خاموش کرد و به المنت دست زد. درصورتی‌که سرد باشد نشان از این دارد که المنت خراب‌شده و می‌بایست اجزای آن را بررسی نمود و در صورت لزوم نسبت به تعویض آن اهتمام ورزید.

برای این مشکل ممکن است سنسور دما، برد الکترونیکی، ترموستات کنترل فر و فیوزها هم دچار مشکل شده باشند که می‌بایست آن‌ها را نیز بررسی نمود.

به‌عبارتی‌دیگر برای این مشکل بیش از شش دلیل وجود دارد که شناخت هر یک از آن‌ها نیازمند انجام تست‌های متفاوتی است که به تجربه و دانش شخص تعمیرکار فر گاز بستگی دارد.

 

چرا تعمیر فر گاز توسط یک متخصص حرفه‌ای؟

تاکنون می‌بایست پیچیدگی و اهمیت تعمیر فر گاز در اسرع وقت را دریافته باشید؛ اما لازم است بدانید که همین حساسیت سبب می‌شود تا فرآیند تعمیرات را به‌وسیله افرادی انجام دهید که توانایی و مهارت کافی در این زمینه داشته باشند.

گاهی بسیاری از افراد به‌محض خراب شدن فر گازشان خود اقدام به تعمیر آن می‌نمایند که این مورد گاهی نه‌تنها سبب ایجاد خطرات جانی و مالی برای آن‌ها می‌شود بلکه به دلیل مشکلاتی که با این محصولات ایجاد می‌کنند، فرآیند تعمیرات آن را دشوارتر و پرهزینه‌تر می‌نمایند.

از طرفی دیگر برخی از افراد برای کاهش نسبی هزینه‌هایشان سعی می‌کنند تا فرآیند تعمیر فر گاز را به یک فرد تاز کار واگذار نمایند.

این عمل شاید در وهله اول دستمزد کار را تا حدودی کاهش دهد اما در درازمدت باعث افزایش هزینه‌ها می‌شود، چراکه بیشتر افراد تازه‌کار اطلاعات چندانی در رابطه با شیوه‌های تست و بررسی مشکلات ندارد و در اولین قدم به تعویض قطعات پناه می‌برند.

این امر نه‌تنها هزینه کارفرما را بیشتر می‌کند بلکه سبب می‌شود تا قطعات فابریک از دستگاه شما خارج شود که این موضوع به‌نوبه خود در کاهش عملکرد مفید فر گازتان مؤثر خواهد بود.

مجموع این دلایل سبب می‌شود تا افراد تعمیر فر گاز را به یک فرد متخصص و حرفه‌ای واگذار نمایند. حال شما نیز به‌عنوان یک همشهری ممکن است برای تعمیر فر گاز در مشهد به دنبال یک شخص واقعاً حرفه‌ای باشید که بهترین کیفیت را با مناسب‌ترین هزینه به شما ارائه دهد.

 

یافتن یک متخصص حرفه‌ای برای تعمیر فر گاز در مشهد

مشهد را می‌توان یک از کلان‌شهرهای اصلی ایران دانست که هرساله نیازمند تعداد زیادی از تعمیرکاران در این حوزه است، اما یافتن یک متخصص حرفه‌ای برای تعمیر فر گاز در مشهد می‌تواند امری نسبتاً دشوار باشد، چراکه بیشتر افراد صرفاً با یک دوره مهارت‌آموزی و بدون تجربه کافی وارد این حوزه می‌شوند.

اگرچه ممکن است شما روزانه با تبلیغات بسیاری از جانب این افراد مواجه شوید اما یقیناً تاکنون دریافته‌اید که یافتن یک تعمیرکار حرفه‌ای تا چه اندازه می‌تواند حائز اهمیت باشد.

گروه مشهد فنی کار یکی از بهترین گروه‌ها در زمینهٔ تعمیر فر گاز در مشهد است که متشکل از تعمیرکاران باسابقه و حرفه‌ای مشهد است که هرکدام از آن‌ها چندین سال سابقه درزمینهٔ تعمیر فر گاز دارند و به‌راحتی می‌توانند هر مدل فر گازی را در کمترین زمان ممکن و با هزینه‌ای مناسب برای شما عزیزان تعمیر نمایند.

چنانچه شما نیز به دنبال یک تعمیرکار برای تعمیر فر گاز در مشهد هستید می‌توانید هم‌اکنون با کارشناسان ما در گروه مشهد فنی کار تماس حاصل فرمایید و جزئیات لازم در این زمینه را از آن‌ها جویا شوید.

لازم به ذکر است که مشهد فنی کار علاوه بر سرویس فر گاز در مشهد، خدمات دیگری همچون تعمیر ماشین ظرف‌شویی در مشهد، تعمیر اجاق‌گاز رومیزی در مشهد و تعمیر سایر لوازم‌خانگی را نیز به همشهریان عزیز ارائه می‌کند.

شما می‌توانید جهت درخواست تعمیر فر گاز خود با شماره تماس کارکنان ما در ارتباط باشید و یا فرم درخواست سرویس فر گاز را برای ما ارسال کنید. همکاران ما مشتاقانه منتظر شنیدن صدای گرم شما هستند.

جهت درخواست مشاوره رایگان، لطفاً فرم زیر را تکمیل نمائید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  با ما تماس بگیرید