نصب، سرویس و تعمیر بخاری در مشهد | بهترین تعمیرکاران لوازم گازسوز در مشهد

با فرارسیدن فصل سرما می‌توان بخاری‌ها را یکی از حیاتی‌ترین لوازم منازل امروزی دانست. این دسته از لوازم منزل جزو محصولاتی هستند که نقش بسیار مهمی در سلامت افراد و البته آسایش آن ایفا می‌کنند.

در ایران برخلاف بیشتر کشورهای غربی بخاری‌های گازسوز و یا نفتی محبوبیت بسیار بیشتری نسبت به بخاری‌های برقی و پکیج‌های گرمایی دیگر دارند.

بخاری‌ها نیز مانند اکثر لوازم‌خانگی از شر مشکلات و فرسودگی‌ها مصون نیستند و به همین سبب است که تعمیر بخاری یکی از ترندترین نیازهای افراد در فصل سرما می‌باشد.

این نیاز در شهرهای بزرگی نظیر مشهد می‌تواند بیش‌ازپیش خودنمایی کند. اگر به دنبال تعمیر بخاری در مشهد هستید و یا می‌خواهید در این زمینه اطلاعات بیشتری کسب کنید می‌توانید تا انتهای این مقاله از سایت مشهد فنی کار با ما همراه شوید چراکه قصد داریم این موضوع را در سرفصل‌های زیر تحت بررسی قرار دهیم.

 • بخاری‌ها و انواع رایج آن‌ها در ایران
 • مشکلات رایج بخاری‌ها
 • شیوه عیب‌یابی مشکلات بخاری‌ها
 • چرا استفاده از یک متخصص ماهر برای تعمیر بخاری در مشهد
 • بهترین متخصصان در زمینه تعمیر بخاری در مشهد

 

بخاری‌ها و انواع رایج آن‌ها در ایران

یقیناً اگر سیری در گذشته ایران کرده باشید حتماً نام کرسی‌ها را شنیده‌اید. میزهای چهارپایه‌ای که نه‌تنها اعضای خانواده را گرم می‌کرد بلکه یک جو صمیمی و دوستانه را نیز به وجود می‌آورد که مشابه آن را در این روزگار نمی‌توان یافت. این محصولات را شاید بتوان قدیمی‌ترین شیوه‌های گرمایش در منازل ایران دانست.

اما با پیشرفت وسایل سرمایشی این محصولات جای خود را به بخاری‌هایی نفتی و سپس بخاری‌های گازی دادند.

البته دراین‌بین شوفاژها و بخاری‌های برقی و… نیز تا حدی جای خود را در بازار ایران باز کردند، اما هیچ‌گاه نتوانستند به پیشرفت بخاری‌های گازسوز برسند.

بخاری‌های گازسوز را می‌توان پرکاربردترین وسیله گرمایشی برای منازل ایرانی دانست که هرساله به دلیل عدم سرویس و یا تعمیر به‌موقع آن خسارت‌های جبران‌ناپذیری را برای خانوارها به وجود می‌آورد.

این بخاری‌ها عموماً توسط جریان مستقیم گاز شهری عمل می‌کنند که بانام گاز متان شناخته می‌شود. فرآیند سوخت این گاز درون بخاری گرمایی را ایجاد می‌کند که این گرما به روش همرفتی به بیرون ساطع می‌شود و سپس گاز مونواکسید کربن حاصل از این سوخت، از طریق لوله خارج می‌شود.

لازم به ذکر است که بسیاری از افراد به دلیل عدم تعمیر به‌موقع و یا سرویس بخاری گازسوز خود دچار نشتی گاز مونواکسید کربن می‌شوند که می‌تواند منجر به خفگی آن‌ها شود.

 

مشکلات رایج بخاری‌ها

بخاری‌های گازسوز را می‌توان حساس‌ترین وسیله در خانه‌های ایرانی دانست. این محصول دارای مشکلات متفاوتی است که بیشتر آن‌ها می‌تواند به خسارت‌های جبران‌ناپذیری منجر شود.

عموماً مشکلاتی که برای این وسیله گازسوز ایجاد می‌شود از همان دقایق اول علائم خود را نشان می‌دهد و به همین سبب شناسایی و رفع آن می‌بایست سریع صورت گیرد.

اغلب مشکلات این محصول به خسارت‌های جبران‌ناپذیری منجر می‌شود که می‌تواند زندگی افراد را تهدید کند.

ازجمله رایج‌ترین مشکلاتی که برای بخاری‌های گازسوز ایجاد می‌شود می‌توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • احساس بوی گاز بعد از روشن کردن بخاری
 • خاموش شدن شمعک در حین فعالیت
 • عدم جرقه زدن فندک
 • کوتاه بودن شعله‌ها باوجود جریان مناسب
 • خاموش شدن خودبه‌خودی بخاری
 • عدم عملکرد صحیح دکمه فرمان
 • و…

این موارد همگی جز اشکالاتی بودند که عموماً برای بخاری‌ها گازسوز به وجود می‌آید و اغلب خانواده‌ها حداقل یکی از آن‌ها را تجربه نموده‌اند.

لازم به ذکر است که هر یک از موارد نامبرده می‌تواند چندین دلیل متفاوت داشته باشد. یافتن این دلایل بحث اصلی تعمیر بخاری در مشهد و سایر شهرهای ایران می‌باشد.

نکته قابل‌توجه این است که یافتن این اشکالات نیازمند تست ها و بررسی‌های متفاوت می‌باشد که از عهده افراد عادی خارج است.

مازاد بر این وجود و یا ادامه هر یک از مشکلات موجود در این محصول می‌تواند در طول درازمدت سلامت جانی و مالی صاحب خان را تهدید کند، به همین جهت است که می‌بایست در سریع‌ترین زمان ممکن نسبت به رفع این مشکلات اقدام نمود.

 

شیوه عیب‌یابی مشکلات بخاری‌ها

همان‌گونه که قبلاً هم ذکر کردیم عیب‌یابی بخاری‌ها را می‌توان حساس‌ترین و البته مهم‌ترین بخش در تعمیر بخاری‌ها دانست.

مشکلات را می‌توان به‌راحتی مشاهده و دریافت اما یافتن دلیل این مشکلات خود یکی از مهم‌ترین مباحثی است که یافتن آن نیازمند مهارت و تخصص بسیار ویژه‌ای می‌باشد.

هر مشکل می‌تواند دلایل متفاوتی داشته باشد که یافتن دقیق‌ترین و بهترین شیوه حتماً نیازمند بررسی و تست کامل می‌باشد.

برای مثال ممکن است شما بعد از نصب بخاری و بعد از باز کردن شیر اصلی، بوی گاز را احساس نمایید. در این حالت چندین گزینه را می‌توان در نظر گرفت.

گزینه اول ممکن است گاز از دو سر شیلنگ و یا لوله مسی رابط بین شیر اصلی و شیر کنترل بخاری خارج شود که برای این موضوع می‌توان یک تست ساده انجام داد و نقاط مذکور را به‌وسیله کف خیس نماید و چنانچه حباب و نشتی را مشاهده نمودید قسمت‌های مذکور را محکم نمایید و نشتی را برطرف کنید.

گزینه دوم این است که نازل انحراف پیداکرده باشد و یا بر اثر ضربات شل شده باشد که در این حالت می‌بایست آن را در جای خود محکم کرد و یا اقدام به تعویض قطعات آن نمود.

در حالت دیگر اگر بخاری شما خودبه‌خود خاموش شود، گزینه‌های متفاوتی را می‌توان برای آن در نظر گرفت.

ممکن است محل شمعک دقیقاً روی ترموکوپل نباشد و همین امر سبب کاهش عملکرد ترموکوپل شود که در این حالت می‌توان با تغییر جایگاه این مشکل را رفع نمود.

گزینه دوم این است که ترموکوپل خراب باشد که چاره‌ای جز تعویض و یا تعمیر ترموکوپل نیست. اگر ترموکوپل هم سالم باشد گزینه سوم مطرح است که بر اساس آن می‌بایست بوئین را تعمیر و یا تعویض نمود.

به‌عنوان آخرین گزینه می‌توان فیلتر پس کاور شیر کنترل را تمیز نمود چراکه کثیفی آن نیز می‌تواند چنین مشکلاتی را به بار بیاورد.

در حقیقت عیب‌یابی یک مشکل می‌تواند مهم‌ترین بخش تعمیرات بخاری باشد اما انجام آن توسط یک متخصص حرفه‌ای از اهمیت بسیار بیشتری برخوردار است.

 

چرا استفاده از یک متخصص ماهر برای تعمیر بخاری در مشهد

همان‌گونه که در بالا مشاهده نمودید شیوه یافتن ریشه یک مشکل می‌تواند دارای اهمیتی بسیار بیشتر نسبت به یافتن خود مشکل باشد چراکه جز با یافتن دلیل نمی‌توان مشکل را به‌صورت دقیق و ریشه‌ای از بین برد.

گاهی برخی از کارفرمایان به جهت کاهش هزینه‌هایشان از متخصصین غیرحرفه‌ای برای تعمیر بخاری در مشهد استفاده می‌نمایند، اما این مورد یکی از بزرگ‌ترین ریسک‌های آنان می‌باشد.

افراد تازه‌کار و یا ناشی نه‌تنها سررشته کافی از این کار ندارند بلکه بیشتر اوقات اولویت را بر تعویض قطعات قرار می‌دهند و این نه‌تنها قطعات اصلی بخاری شمارا از بین می‌برد بلکه سبب می‌شود تا هزینه‌های بیشتر بر روی دوش شما قرار بگیرد.

در مقابل متخصصین حرفه‌ای مشهد فنی کار باتجربه و دانش چندساله خود به‌راحتی می‌توانند ریشه مشکلات را بیابند و قطعات را تعمیر کرده و دوباره از آن‌ها در بدنه محصولات استفاده نمایند.

این امر سبب می‌شود تا هم هزینه‌های کمتری بر روی دوش افراد قرار بگیرد و هم طول عمر محصول در درازمدت بیشتر باشد، البته باید این نکته را خاطرنشان نمود که استفاده مجدد از یک قطعه تنها به صلاح‌دید تعمیرکار صورت می‌گیرد.

 

هزینه و قیمت تعمیر بخاری در مشهد

در این بخش قصد داریم تا برخی از هزینه های تعمیرات بخاری گازسوز را بصورت کلی برای شما همراهان گرامی مطرح کنیم. لازم به ذکر است که هزینه دقیق تعمیرات پس از بررسی مشکل بخاری شما به شما اعلام خواهد گردید.

 • هزینه تعمیرات بخاری گازسوز از ۶۰ هزار تومان به بالا

لازم به ذکر است که هزینه تامین قطعات مصرفی بخاری بصورت جداگانه محاسبه خواهد شد و حدود تقریبی بعضی از این قطعات به شرح ذیل می باشد.

 • قیمت ترموکوپل از ۲۰ هزار تومان به بالا
 • قیمت مجموعه پیلوت (شمعک ) از ۳۰ هزار تومان به بالا
 • قیمت شیر مغناطیسی از ۶۰ هزار تومان به بالا
 • قیمت الکترود جرقه زن از ۲۰ هزار تومان به بالا
 • قیمت رگلاتور از ۲۰۰ هزار تومان به بالا

 

بهترین متخصصان در زمینه تعمیر بخاری در مشهد

مشهد را می‌توان یکی از بزرگ‌ترین شهرهای کشور دانست که هرسال بخاری‌های فراوانی در آن دچار مشکل می‌شوند و به همین سبب است که یافتن یک متخصص عالی برای تعمیر بخاری در مشهد می‌تواند برای شما دشوار باشد.

البته ممکن است شما هرروز با تبلیغات و گزینه‌های متفاوتی از استادکارهای قدیمی و جدید مواجه شوید که البته تاکنون می‌بایست از ریسک‌های ناشی از عملکرد این‌گونه افراد آگاه شده باشید.

البته این ریسک در زمینه وسایل گازسوز و به‌ویژه بخاری‌ها بیشتر می‌شود چراکه کوچک‌ترین بی‌دقتی در آن می‌تواند خطرات بسیار جبران‌ناپذیری را برای سلامتی شما به وجود بیاورد.

مجموع این فاکتورها سبب می‌شود تا همشهریان برای تعمیر بخاری در مشهد به دنبال حرفه‌ای‌ترین و بهترین متخصصین باشند.

گروه مشهد فنی کاری یک از بهترین و البته باسابقه‌ترین گروه‌ها در زمینه تعمیر بخاری در مشهد می‌باشد که تمام اعضای آن دارای تجربه و مهارت فراوانی بوده و دوره‌های مختلف را گذرانده‌اند و به همین سبب دانش بالایی در حوزه کاری خوددارند.

اگر شما نیز مانند هر همشهری دیگری به دنبال یک متخصص حرفه‌ای برای تعمیر بخاری در مشهد هستید می‌توانید هم‌اکنون با کارشناسان ما در گروه مشهد فنی کار تماس حاصل فرمایید.

لازم به ذکر است که مشهد فنی کار علاوه بر تعمیر بخاری در مشهد، خدمات دیگری همچون تعمیر اجاق‌گاز در مشهد، تعمیر لباسشویی در مشهد و تعمیر سایر لوازم‌خانگی را نیز به همشهریان عزیز ارائه می‌کند.

شما می‌توانید جهت درخواست تعمیر بخاری خود با شماره تماس همکاران ما در ارتباط باشید و یا فرم درخواست تعمیر را برای ما ارسال کنید. همکاران ما مشتاقانه منتظر شنیدن صدای گرم شما هستند.

جهت درخواست مشاوره رایگان، لطفاً فرم زیر را تکمیل نمائید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  با ما تماس بگیرید