تعمیر هود در مشهد | بهترین قیمت و کیفیت در تعمیرات انواع هود آشپزخانه

اگر در مشهد زندگی می‌کنید ممکن است بعد از خراب شدن هودتان درگیر پیدا کردن یک متخصص حرفه‌ای و عالی برای تعمیر هود در مشهد بوده باشید که البته در بیشتر اوقات به دلیل پیچیدگی باطنی این محصول و مدل‌های ویژه آن افراد نمی‌توانند یک متخصص لایق را بیابند.

در حقیقت هود جزو آن دسته از لوازم منزل هستند که عمر زیادی از حضور آن‌ها در زندگی ایرانیان نمی‌گذرد. هودها به‌منظور تهویه و یا انتقال گرما و ذرات و یا بوی ناشی از پخت‌وپز داخل آشپزخانه ایجادشده‌اند که البته نقش بسیار زیادی در بهبود نظافت آشپزخانه‌ها دارند.

در ادامه این مقاله از سایت مشهد فنی کار قصد داریم تا این محصول و تعمیر آن را در سرفصل‌های زیر موردبررسی قرار دهیم.

لذا اگر شما نیز به دنبال تعمیر هود در مشهد هستید و یا می‌خواهید بهترین تعمیرکاران این حوزه را بیابید، خواندن این مقاله را به شما توصیه می‌کنیم.

 • انواع هود و قطعات اصلی آن
 • انواع مشکلاتی که برای هودها به وجود می‌آید
 • شیوه ریشه‌یابی مشکلات هودها
 • چرا تعمیر هود توسط متخصص حرفه‌ای؟
 • یافتن بهترین متخصصین برای تعمیر هود در مشهد

 

انواع هود و قطعات اصلی آن

هودها را می‌توان جزو جدیدترین و البته پیشرفته‌ترین وسایلی دانست که راه خود را به َآشپزخانه‌های ایرانیان بازکرده‌اند.

این محصولات در مقایسه با بیشتر لوازم آشپزخانه از پیچیدگی بیشتری برخوردار هستند و لذا استفاده و البته تعمیر آن‌ها نیاز به تخصص بیشتری دارد.

هودها فاکتورهای مختلفی دارند و می‌توان هر فاکتور را مبنایی برای یک دسته‌بندی قرار داد. برای مثال نوع تهویه یکی از فاکتورهای مهم است که می‌توان بر اساس آن هودها را به دو دسته هودهای تصفیه‌کننده و هودهای خارج کننده هوا تقسیم نمود.

هودهای تصفیه‌کننده هوا در حقیقت ذرات، بوهای ناخوشایند و البته هوای نامطبوع حاصل از پخت‌وپز را جذب کرده و خود آن را تصفیه می‌نمایند و یک‌هوای تمیز را مجدداً به داخل آشپزخانه منتقل می‌کنند.

در مقابل هودهای منتقل‌کننده هوا یک خروجی به بیرون ساختمان و یا آَشپزخانه دارند که مستقیماً هوای داخل آشپزخانه را جذب و آن را به بیرون ساختمان انتقال می‌دهند.

هودها بر اساس نوع فنّاوری کنترلشان به دسته‌های متفاوتی تقسیم می‌شوند.

دسته اول هودهای دیجیتالی هستند که دکمه‌های عملکرد آن‌ها لمسی بوده و از این طریق می‌توان قسمت‌های مختلف هود را تنظیم نمود.

دسته‌ای دیگر از هودها غیر دیجیتال هستند که دکمه‌های عملکرد آن‌ها به‌صورت کلیدهای عادی بوده و لمسی نیستند و از این لحاظ می‌توان گفت از فنّاوری‌های ساده‌تری برخوردار می‌باشند.

هودها اگرچه ازلحاظ فنّاوری با یکدیگر تفاوت‌هایی دارند اما همگی آن‌ها در مجموعه‌ای از قطعات مشترک هستند.

این قطعات در اصل عملکرد اصلی هودها را بر عهده‌دارند. قطعات زیر درواقع در اغلب مدل‌های هود دیده می‌شود:

 • موتور
 • برد الکترونیکی
 • سیم‌های ارتباطی
 • چراغ‌های روشنایی
 • بدنه یا صندوق هود
 • کنترل
 • و…

لازم به ذکر است که هودها نیز مانند سایر وسایل آشپزخانه در طول درازمدت دچار استهلاک شده و اشکالات مختلفی دامن‌گیر آن‌ها می‌شود.

بدین سبب می‌توان گفت که این محصولات نیز به فرآیند تعمیر و سرویس نیازمند می‌شوند. در ادامه این مطلب فرآیند تعمیر هود را بررسی خواهیم نمود.

 

انواع مشکلاتی که برای هودها به وجود می‌آید

همان‌گونه که اشاره کردیم هودها هم مانند دیگر وسایل آشپزخانه از شر مشکلات و استهلاک در امان نیستند. این محصولات در طول درازمدت دچار مشکلاتی می‌شوند که می‌تواند به‌طورکلی آن‌ها از کار بیندازد و یا آسیب‌های غیرقابل جبرانی را به بار آورد.

عموم اشکالاتی که در این هودها به وجود می‌آید ریشه‌ای الکترونیکی داشته و سریع نمود پیدا می‌کند، برای همین به‌راحتی می‌توان به آن پی برد.

لازم به ذکر است که عدم جایگذاری صحیح و یا عدم توجه به نکات امنیتی در حین استفاده از هود می‌تواند احتمال بروز این اشکالات را بیشتر کند.

برخی از شایع‌ترین اشکالاتی که برای هودهای آشپزخانه رخ می‌دهد به شرح زیر است:

 • عدم مکش هود
 • یکسره شدن مکش هود
 • مکش ضعیف هود
 • عدم کارکرد کلیدهای هود
 • صدای بالای هود در حین عملکرد
 • عدم روشن شدن هود
 • و…

این موارد مجموعه‌ای از مشکلاتی هستند که برای هودها به وجود می‌آیند. لازم به ذکر است که هر یک از مشکلات نامبرده می‌تواند عیب‌ها و اشکالات مختلفی داشته باشد که ریشه‌یابی و یافتن دلیل هر مشکل به‌نوبه خود بیانگر مهارت و تخصص شخص تعمیرکار هود می‌باشد.

ریشه‌یابی این مشکلات نیازمند انجام تست‌ها و بررسی‌های مختلف است که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

 

شیوه ریشه‌یابی مشکلات هودها

همان‌گونه که ذکر کردیم هر یک از مشکلات نامبرده که برای هودها ایجاد می‌شود دارای دلایل متفاوتی است که شناخت دلیل این مشکلات نیازمند تست و بررسی است.

هنر یک تعمیرکار هود در مشهد یا سایر شهرهای ایران این است که تجربه کافی در شناخت مشکلات داشته باشد و بتواند در سریع‌ترین زمان ممکن و با کمترین هزینه مشکل مربوطه را برای کارفرما برطرف نماید و از این طریق در هزینه و زمان وی صرفه‌جویی کند.

گاهی دلیل برخی از این مشکلات پیچیده بوده و حتی بررسی آن توسط شخص ناشی و تازه‌کار می‌تواند منجر به آسیب‌های جانی برای وی شود.

برای مثال هنگامی‌که هود روشن نمی‌شود، سه احتمال مطرح می‌شود.

احتمال اول این است که موتور شما ازکارافتاده باشد و یا موانعی بر راه عملکرد صحیح آن قرارگرفته است.

احتمال دوم این است که سیم‌کشی برق هود شما دچار اختلال شده باشد که نیازمند یک بررسی دقیق و موشکافانه است.

احتمال آخر نیز خرابی در برد دستگاه می‌باشد که بررسی آن نیز خود نیازمند مهارت و سررشته کافی درزمینهٔ کار با بردهای الکترونیکی هود است.

همان‌گونه که ملاحظه کردید احتمالات موجود برای این مشکلی همگی ارتباط مستقیمی با سیستم برق هود دارند که بررسی ناشیانه آن می‌تواند خسارات جبران‌ناپذیری را برای سلامت جانی و مالی افراد ایجاد کند.

مازاد بر این فاکتور، تخصصی بودن این ریشه‌یابی‌ها این الزام را ایجاد می‌کند که توسط یک شخص متخصص و آگاه بررسی شود.

 

چرا تعمیر هود توسط متخصص حرفه‌ای؟

یقیناً تاکنون باید یک زمینه فکری یافته باشید که چرا می‌بایست برای تعمیر هود از یک متخصص حرفه‌ای استفاده نمود؟

اما نکته‌ای که شاید اطلاع کافی از آن نداشته باشید شیوه تعمیرات هود در مشهد یا سایر شهرهای ایران می‌باشد که الزام استفاده از یک متخصص حرفه‌ای را بیشتر می‌کند.

بیشتر تعمیرکاران تازه‌کار و یا ناشی سررشته‌ی کافی از تعامل با قطعات هود و اشکالات رایج آن ندارند. این افراد به‌محض خراب شدن یک قطعه درون هود اقدام به تعویض آن می‌نمایند که مازاد بر خارج شدن قطعه فابریک از محصول سبب می‌شود تا هزینه‌های بیشتری بر روی دست کارفرما قرار بگیرد.

این در حالی است که متخصصین حرفه‌ای مشهد فنی کار با تک‌تک قطعات این محصول آشنایی دارند و می‌توانند (در صورت صلاح‌دید) قطعات فابریک را مجدداً تعمیر کرده و آن را درون هود به کار بگیرند.

این موضوع نه‌تنها هزینه‌های کارفرما را کمتر می‌کند بلکه سبب بهبود عملکرد دستگاه در درازمدت می‌شود.

 

یافتن بهترین متخصصین برای تعمیر هود در مشهد

حال که دریافته‌اید به‌کارگیری افراد متخصص برای تعمیر هود تا چه اندازه حائز اهمیت است یقیناً برای تعمیر هود خود به دنبال یک متخصص کاملاً حرفه‌ای هستید.

متأسفانه بیشتر افرادی که در صنف تعمیر لوازم‌خانگی فعالیت می‌کنند سررشته کافی از عملکرد هودها و تعمیرات آن ندارند و این موضوع برای خریداران هود اندکی دردسرساز شده است.

البته در شهرهای بزرگی همانند مشهد ممکن است روزانه با تبلیغات متعددی از افراد مواجه شوید که ادعای تعمیرات این وسیله را دارند اما آنچه تفکیک‌کننده‌ی تعمیرکاران حرفه‌ای و تازه می‌شود تجربه و دانش آن‌ها می‌باشد و نه حجم تبلیغات آن‌ها.

اگر شما نیز به دنبال تعمیر هود در مشهد هستید و قصد دارید تا با بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت از استادکاران مجرب برای تعمیر هود در مشهد استفاده کنید، می‌توانید هم‌اکنون با کارشناسان ما در گروه مشهد فنی کار تماس حاصل فرمایید تا سفارش شما در کمترین زمان ممکن و توسط باتجربه‌ترین و حرفه‌ای‌ترین متخصصین این حوزه صورت بگیرد.

لازم به ذکر است که مشهد فنی کار علاوه بر تعمیر هود در مشهد، خدمات دیگری همچون تعمیر یخچال و فریزر در مشهد، تعمیر اجاق‌گاز در مشهد و تعمیر سایر لوازم‌خانگی را نیز به همشهریان عزیز ارائه می‌کند.

شما می‌توانید جهت درخواست تعمیر هود خود با شماره تماس همکاران ما در ارتباط باشید و یا فرم درخواست تعمیر را برای ما ارسال کنید. همکاران ما مشتاقانه منتظر شنیدن صدای گرم شما هستند.

جهت درخواست مشاوره رایگان، لطفاً فرم زیر را تکمیل نمائید

  با ما تماس بگیرید