تعمیر مایکروفر در مشهد | تعمیرات تخصصی سولاردام، ماکروویو در مشهد

تعمیر مایکروفر در مشهد یکی از نیازهای اصلی همشهریان گرامی است، چراکه این روزها مایکروفر به‌عنوان یکی از جدیدترین وسایل آشپزخانه راه خود را به داخل خانه‌های ایرانی بازکرده است.

البته این وسیله همانند سایر وسایل آشپزخانه دچار استهلاک و مشکلات این‌چنینی می‌شود که این امر لزوم به‌کارگیری یک تعمیرکار خبره را برای تعمیر آن‌ها بیشتر می‌کند.

اگر شما نیز به دنبال یک متخصص حرفه‌ای برای تعمیر مایکروفر در مشهد هستید و یا قصد دارید در این زمینه اطلاعات بیشتری را کسب کنید حتماً تا انتهای این مقاله را بررسی نمایید چراکه قصد داریم در سرفصل‌های زیر اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهیم.

 • مایکروفر و اجزای آن
 • اشکالات رایج مایکروفر
 • شیوه عیب‌یابی مایکروفر
 • چرا تعمیر مایکروفر توسط یک متخصص حرفه‌ای؟
 • یافتن یک متخصص حرفه‌ای برای تعمیر مایکروفر در مشهد

 

مایکروفر و اجزای آن

مایکروفر را می‌توان جزو جدیدترین و البته کاربردی‌ترین لوازم آشپزخانه دانست که در چند دهه اخیر راه خود را به درون آَشپزخانه‌های ایرانیان بازکرده است.

این محصول دارای اندازه‌ی کوچک‌تر نسبت به سایر لوازم آشپزخانه است اما در مقابل کارایی بالایی نیز دارد.

وظیفه اصلی مایکروفر در حقیقت پخت‌وپز و گرم کردن خوراکی‌ها است که می‌تواند در فرآیند آشپزی یک کمک بزرگ برای کدبانوهای ایرانی باشد.

مایکروفرها در مقایسه با بیشتر لوازم آشپزخانه پیچیدگی بیشتری دارند و عموم آن‌ها از بخش‌های بسیار پیچیده‌ای تشکیل‌شده‌اند که در ارتباط تنگاتنگی با یکدیگر عمل می‌کنند.

ازجمله این اجزا می‌توان به لامپ منترون مایکروفر، موتور محرک، برد کنترل، کوپلر محرک، فن خنک‌کننده، دیود ولتاژ بالا، غلتک راهنما و… اشاره نمود که بروز کوچک‌ترین اشکال در هر یک از این بخش‌ها سبب می‌شود تا این محصول نتواند به‌خوبی وظایف خود را انجام دهد.

هر یک از بخش‌های نامبرده به‌تنهایی می‌تواند دچار مشکلات عدیدی شود که برخی از آن‌ها علائم یکسانی دارند.

در ادامه برخی از رایج‌ترین اشکالاتی که ممکن است برای یک مایکروفر رخ دهد را برای شما عزیزان زیر ذره‌بین نقد و برسی قرار داده‌ایم.

 

اشکالات رایج مایکروفر

همان‌گونه که در بالا اشاره کردیم مایکروفرها از پیچیدگی نسبتاً زیادی برخوردار هستند و همین پیچیدگی گاهی مشکلات فراوانی را به وجود می‌آورد، چراکه کوچک‌ترین اشکال در یکی از قطعات و بخش‌های آن می‌تواند اختلالات گسترده‌ای را ایجاد نماید.

در زیر بخشی از رایج‌ترین اشکالاتی که ممکن است برای مایکروفر شما رخ دهد را آورده‌ایم. لازم به ذکر است که این اشکالات عموماً علائم وجود عیب و نقص در قطعات و بخش‌های مایکروفر هستند و گاهی چند نقص می‌توانند یک علامت مشترک داشته باشند و همین امر دلیلی بر پیچیدگی این محصول است.

 • عدم روشن شدن مایکروفر
 • عدم گرم کردن غذا توسط مایکروفر
 • عدم چرخش سینی در مایکروفر
 • عدم خاموش شدن مایکروفر
 • عدم کارکرد مایکروفر
 • عدم بسته شدن صحیح درب مایکروفر
 • عدم جرقه زدن مایکروفر
 • و…

این موارد مجموعه‌ای از مشکلات و نشانه‌هایی بود که در مایکروفرها نمود پیدا می‌کند و هر یک از آن‌ها می‌تواند بیانگر چند مدل مختلف از مشکلات باشد.

یافتن دلیل اصلی مشکل و ریشه‌یابی آن همان چیزی است که توانایی و تجربه یک تعمیرکار مایکروفر را مشخص می‌کند.

گاهی افراد از روی عدم آگاهی اقدام به بررسی این مشکلات می‌نمایند، این در حالی است که یافتن دلیل آن‌ها امری تخصصی بوده و نباید از هر شخصی انتظار رفع آن را داشت.

نکته قابل‌توجه دیگر در این رابطه خطرات و مشکلاتی است که ممکن است در اثر بررسی ناشیانه این محصول برای افراد ایجاد شود.

برای مثال امکان برق‌گرفتگی در حین بررسی مایکروفر یکی از خطرات جدی به شمار می‌آید که می‌تواند سلامت جانی افراد را تهدید نماید.

 

شیوه عیب‌یابی مایکروفر

همان‌گونه که تاکنون دریافته‌اید مایکروفرها محصولاتی نسبتاً پیچیده و حساس هستند و لذا عیب‌یابی آن‌ها نیز دشوارتر بوده و نیازمند تخصص و مهارت ویژه است.

یافتن ریشه این مشکلات اغلب نیازمند تخصص است و می‌بایست برای هر مشکل چندین تست و بررسی خاص را انجام داد تا دلیل اصلی مشکل را دریافت.

برای مثال هنگامی‌که فن مایکروفر شما عمل نمی‌کند می‌بایست چندین قسمت از مایکروفر را به‌دقت تحت بررسی قرار داد تا دلیل اصلی مشکل را دریافت.

اولین قسمت فیلتر زغالی مایکروفر شما است. این فیلتر در حقیقت برای تصفیه هوا و گرفتن بوهای نامناسب است و هنگامی‌که این فیلتر در اثر جرم و کثیفی مسدود شود دیگر فن شما کار نمی‌کند.

این فیلتر در قسمت پشتی قرار دارد و می‌بایست آن را بررسی نمایید و در صورت کثیف شدن باید نسبت به تعویض آن اقدام کرد.

بخش دومی که باید بررسی کنید فیلتر چربی است. این فیلتر در بخش کف مایکروفرها قرار دارد و وظیفه آن جذب چربی‌های غذا برای بهبود عملکرد فن است.

زمانی که این فیلتر توسط ذرات چربی احاطه شود ممکن است فن را از کار بیندازد. برای رفع آن می‌توانید این فیلتر را بررسی و نسبت به تمیز سازی و تعویض آن اقدام نمایید.

قسمت دیگری که باید بررسی نمایید بخش دمپر نام دارد. این بخش در کنار قسمت خروجی هوا قرار دارد و وظیفه آن جلوگیری از ورود هوا به بخش تصفیه و خروجی هوای مایکروفر است.

این بخش به‌گونه‌ای طراحی‌شده که به‌راحتی توسط فن و یا نیرو ثقل باز می‌شود. شما باید ابتدا آن را بررسی نمایید و اطمینان حاصل کنید که اختلالی در باز و بسته شدن آن وجود ندارد و چیزی مانع باز شدن آن نمی‌شود.

آخرین بخشی که باید بررسی شود موتور فن است. وظیفه این موتور حرکت دادن فن و کمک به جریان هوای ناشی از آن است.

در آخرین گزینه شما باید موتور فن را که در قسمت فوقانی و بالای مایکروفر قرار داد بازکرده و آن را با دست بچرخانید. اگر حرکت نکرد که باید آن را تعویض نمایید و چنانچه حرکت کرد با یک مولتی متر پیوستگی آن را بررسی نموده و در صورت عدم پیوستگی می‌بایست تعویض شود و در صورت داشتن پیوستگی باید از ولتاژ رسانی و سیم‌کشی آن اطمینان حاصل کرد.

البته باید در نظر داشته باشید که انجام این کار می‌بایست توسط افراد خبره صورت بگیرد چراکه هرگونه سهل‌انگاری در انجام آن می‌تواند سبب برق‌گرفتگی شود.

 

چرا تعمیر مایکروفر توسط یک متخصص حرفه‌ای؟

مایکروفرها دارای حساسیت بسیار زیادی هستند و قطعات آن‌ها به‌صورت دقیق و منظم در کنار یکدیگر قرارگرفته است و هرگونه بررسی خودسرانه در آن‌ها می‌تواند منجر به برق‌گرفتگی و خسارت‌هایی ازاین‌دست شود.

البته این تنها دلیل واضح نیست. گاهی برخی از افراد اقدام به بررسی و تعمیر خودسرانه آن می‌نمایند که این تعمیرات نه‌تنها به بهبود مایکروفر ختم نمی‌شود بلکه مشکل را پیچیده‌تر می‌کند.

حجم پیچیدگی و گستره مشکلات و البته دلایل آن در یک مایکروفر این لزوم را ایجاد می‌کند که انجام آن توسط یک تعمیرکار حرفه‌ای مایکروفر صورت بگیرد.

گاهی افراد به‌منظور کاهش هزینه‌هایشان تعمیر مایکروفر خود را به افراد ناشی و تازه‌کار می‌سپارند که این افراد نه‌تنها نمی‌توانند یک ریشه‌یابی دقیق برای مشکلات انجام دهند بلکه اولویت اولشان با تعویض قطعات است که این تعویض مازاد بر خارج کردن قطعات اصلی از دستگاه سبب کاهش عملکرد دقیق آن می‌شود.

این در حالی است که تعمیرکاران باتجربه به‌راحتی می‌توانند ریشه مشکلات را دریابند و نسبت به رفع و بررسی آن‌ها اقدام نمایند.

از طرفی آن‌ها می‌توانند قطعات معیوب را مجدد تعمیر کرده و درون ساختار مایکروفر به کار ببندند که این امر نه‌تنها عملکرد دستگاه را طبیعی‌تر می‌کند بلکه در کاهش هزینه‌های کارفرما نیز مؤثر خواهد بود.

 

یافتن یک متخصص حرفه‌ای برای تعمیر مایکروفر در مشهد

مشهد را می‌توان یکی از کلان‌شهرهایی دانست که هرساله حجم زیادی از مایکروفرهای کشور را خریداری و به کار می‌گیرد و طبیعی است که قشر زیادی در آن به دنبال متخصص حرفه‌ای برای تعمیر مایکروفر در مشهد باشند.

شما نیز مانند هر همشهری دیگری ممکن است در طول روز با تبلیغات زیادی از افراد تازه‌کار مواجه شوید اما یقیناً تاکنون لزوم به‌کارگیری یک متخصص حرفه‌ای برای تعمیر مایکروفر خود را دریافته‌اید.

گروه مشهد فنی کار جزو برترین گروه‌های تعمیراتی در شهر مشهد است که متشکل از باسابقه‌ترین تعمیرکاران است که می‌توانند فرآیند تعمیرات شما را در کمترین زمان و با بیشترین کیفیت به انجام برسانند.

چنانچه شما نیز مانند سایر همشهریان به دنبال یک تیم حرفه‌ای برای تعمیر مایکروفر در مشهد هستید می‌توانید هم‌اکنون با کارشناسان ما در گروه مشهد فنی کار تماس حاصل فرمایید.

لازم به ذکر است که مشهد فنی کار علاوه بر سرویس مایکروفر در مشهد، خدمات دیگری همچون تعمیر ماشین لباسشویی در مشهد، تعمیر اجاق‌گاز و فر در مشهد و تعمیر سایر لوازم‌خانگی را نیز به همشهریان عزیز ارائه می‌کند.

شما می‌توانید جهت درخواست تعمیر مایکروفر خود با شماره تماس کارکنان ما در ارتباط باشید و یا فرم درخواست سرویس مایکروفر را برای ما ارسال کنید. همکاران ما مشتاقانه منتظر شنیدن صدای گرم شما هستند.

جهت درخواست مشاوره رایگان، لطفاً فرم زیر را تکمیل نمائید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  با ما تماس بگیرید