تعمیر آبگرمکن در مشهد | قیمت تعمیرات آبگرمکن دیواری و منبعی در مشهد

این روزها کمتر خانه‌ای را می‌توان یافت که آبگرمکن در آن موجود نباشد. این محصول اکنون یکی از نیازهای اساسی خانه‌های مدرن به شمار می‌آید.

متناسب با این نیاز نیز مفاهیمی همچون تعمیر آبگرمکن دیواری به وجود می‌آید چراکه این محصول نیز همانند هر محصول دیگری نیازمند تعمیرات و سرویس‌های ویژه خود است که به بهبود عملکرد آن و البته کاهش هزینه‌های شما در درازمدت کمک می‌کند.

اگر شما نیز مانند هر همشهری دیگری به دنبال تعمیرکار آبگرمکن دیواری در مشهد هستید بهتر است تا انتهای این متن با ما همراه شوید چراکه قصد داریم در این مقاله از سایت مشهد فنی کار، سرفصل‌های زیر را در رابطه با تعمیر آبگرمکن در مشهد و تعمیرات آبگرمکن دیواری مشهد را تحت بررسی قرار دهیم تا در آینده راهنمای شما باشد.

 • آبگرمکن و انواع آن
 • چرا تعمیر آبگرمکن؟
 • اشکالات رایج در انواع آبگرمکن ها
 • عیب‌یابی مشکلات آبگرمکن ها
 • چگونگی انتخاب یک متخصص مناسب برای تعمیر آبگرمکن در مشهد

تعمیر آبگرمکن دیواری بوتان b3115

 

آبگرمکن و انواع آن

آبگرمکن را می‌توان یکی از مفیدترین و بهترین لوازم خانه‌های امروزی دانست که در عصر جدید به زندگی مردم روزمره اضافه‌شده است. یکی از برندهای مطرح در این حوزه آبگرمکن بوتان است. شما میتوانید

برای دریافت شماره تلفن تعمیرات آبگرمکن دیواری بوتان به انتهای همین صفحه مراجعه کنید.

این وسیله کاربردی وظیفه گرم سازی آب مورداستفاده در منزل را بر عهده دارد که این آب ممکن است برای مصارف آشامیدنی، شستشو، نظافت و… مورداستفاده قرار بگیرد.

کاربری آب و میزان استفاده‌ای که از آن می‌شود مهم‌ترین فاکتوری است که نوع آبگرمکن را تعیین می‌کند. البته مواردی همچون بودجه، نوع انرژی مصرفی، فضای موجود و… از دیگر فاکتورهایی هستند که در انتخاب دیگر مدل‌های این محصول بسیار حائز اهمیت هستند.

آبگرمکن ها بر اساس انرژی مصرفی به سه دسته گازی، برقی و نفتی تقسیم می‌شوند که در ایران به دلیل ارزان بودن قیمت تمام‌شده گاز شهری، مدل‌های گازی آن بیشترین طرفدار را دارد.

این محصول همچنین بر اساس شکل ظاهری هم بر دو نوع رایج دیواری و ایستاده تقسیم می‌شود که البته انواع دیگری هم از آن‌ها موجود است که در ایران چندان رایج نیست.

در بین انواع آبگرمکن های موجود در بازار، مدل‌های آبگرمکن دیواری بوتان که با انرژی گاز فعالیت می‌کنند بیش از هر مدل دیگری محبوب هستند.

دلیل این امر را می‌توان میزان مصرف اندک این محصولات و همچنین کوچک بودن آن‌ها دانست که سبب می‌شود فضای کمتری را اشغال نمایند.

البته لازم به ذکر است که برای خانوارهای پرجمعیت یا مواردی که مصارف بالایی از مصرف را دارند، آبگرمکن های ایستاده گزینه بهتری می‌باشد.

تعمیر آبگرمکن دیواری بوتان

 

چرا تعمیر آبگرمکن توسط متخصصین مشهد فنی کار؟

آبگرمکن نیز همانند سایر لوازم خانه، در طول زمان دچار استهلاک می‌شود و بدین سبب در طول زمان کارایی اولیه خود را از دست می‌دهد و نیازمند تعمیر و سرویس می‌باشد.

آبگرمکن ها در مقایسه با دیگر لوازم خانه با مشکلات بیشتری دست‌وپنجه نرم می‌کنند. آن‌ها نه‌تنها بایستی سوخت و دمای بالا را تحمل کنند بلکه می‌بایست حجم مناسبی از آب را نیز در خود جای دهند و مطابق با فشار آب عمل نمایند.

این مورد سبب می‌شود تا این محصولات در طول عمر خود دچار استهلاک و فرسایش شوند و این مورد وابستگی خاصی به برند و نوع محصول ندارد و اغلب برندها با چنین مشکلاتی دست‌وپنجه نرم می‌کنند.

تعمیر آبگرمکن در مشهد و یا سایر شهرهای ایران راهی است که سبب می‌شود تا افراد بتوانند مدت‌زمان بیشتری از این وسیله کاربردی استفاده نمایند مازاد بر این سرویس‌های دوره‌ای و تعمیر و تعویض برخی از قطعات فرسوده می‌تواند در افزایش بهره‌وری این محصول نیز مؤثر باشد.

البته بایستی این نکته را در نظر داشته باشید که این تعمیرات تنها هنگامی مؤثر خواهد بود که فرایند آن به‌صورت اصولی و مطابق با ظرفیت‌ها و مشکلات آبگرمکن شما پیش برود و این امر نیز تنها توسط متخصصان کارآزموده و باتجربه میسر می‌شود.

ازآنجایی‌که آبگرمکن وسیله‌ای حساس می‌باشد لذا هرگونه وارسی آن بدون داشتن تجربه و تخصص می‌تواند خسارت‌های جبران‌ناپذیری را به وجود بیاورد.

این خسارت‌ها می‌تواند درزمینهٔ آبگرمکن های گازی به‌شدت افزایش یابد و به خسارت‌های جانی و مالی برسد.

گاهی بسیاری از افراد بدون توجه به حساسیت این وسیله و به‌محض بروز مشکلی در آن، خود اقدام به باز کردن آن می‌نمایند.

با توجه به قابلیت اشتعال و نیز مخزن این وسیله، عدم آگاهی کافی در مورد آن می‌تواند خسارت‌های عظیمی را به وجود بیاورد.

هرساله گزارش‌های بسیاری از سوی ارگان‌های ذی‌ربط درزمینهٔ خسارت‌های ناشی از واکاوی و مشکلات آبگرمکن ها منتشر می‌شود که دلیل عمده آن‌ها عدم توجه به مقررات ایمنی و نیز بررسی بیهوده این لوازم توسط افراد ناآگاه می‌باشد.

تعمیرکار آبگرمکن دیواری بوتان

 

اشکالات رایج در انواع آبگرمکن ها

همان‌گونه که اشاره کردیم آبگرمکن ها همانند سایر لوازم خانه از شر استهلاک و فرسایش در امان نیستند و بدین سبب همواره در معرض مشکلات فراوانی قرار دارند.

انواع مختلفی از اشکالات در آبگرمکن ها بروز پیدا می‌کند که بسیاری از آن با توجه به نوع کاربری این محصول از حساسیت ویژه‌ای برخوردار بوده و می‌بایست اکیداً توسط شخص متخصص بازرسی شود.

حال شاید شما با جستجو کلماتی همچون تعمیر آبگرمکن دیواری مشهد دوام، تعویض منبع آبگرمکن مشهد، تعمیر رگلاتور آبگرمکن دیواری بوتان و یا اموزش رایگان تعمیر ابگرمکن دیواری بوتان به سایت مشهد فنی کار رسیده باشید.

در ادامه برخی از مشکلات رایج در تعمیر آبگرمکن دیواری را با شما بررسی خواهیم کرد:

 • عدم گرم کردن آب
 • سریع سرد شدن آب
 • عدم روشن شدن شمعک
 • خاموش شدن شمعک
 • پایین بودن فشار آبگرمکن
 • و…

این موارد تنها گوشه‌ای از مشکلاتی است که برای آبگرمکن های رایج در ایران به وجود می‌آید. این اشکالات هرکدام می‌تواند یک یا چند دلیل متفاوت داشته باشد که این دلایل بسته به نوع آبگرمکن و نیز عملکرد آن مشخص می‌شود.

برای اینکه دریافت که ریشه اصلی این مشکلات از چه چیزی ناشی می‌شود باید تست‌ها و بررسی‌ها متفاوتی را بر روی این لوازم انجام داد که هرکدام از این تست‌ها نیازمند تجربه و مهارت خاص خود می‌باشد.

تعمیر آبگرمکن دیواری مشهد دوام

 

عیب‌یابی مشکلات آبگرمکن ها

همان‌گونه که در بالا اشاره کردیم آبگرمکن ها مشکلات متعددی دارند و هر مشکل نیز خود می‌تواند دلایل متعددی داشته باشد. در حقیقت هنر یک تعمیرکار آبگرمکن در مشهد، یافتن دلیل اصل این مشکل و رفع آن در کمترین زمان و با کمترین هزینه می‌باشد.

فرآیند عیب‌یابی مشکلات یک آبگرمکن می‌تواند بسیار حساس و دشوار باشد و کوچک‌ترین خطایی در طول آن می‌تواند خسارت‌های متفاوتی را ایجاد کند.

برای مثال هنگامی شمعک آبگرمکن روشن نمی‌شود دلایل متفاوتی را می‌توان در نظر گرفت. برای مثال ممکن است صافی شمعک گرفته باشد که می‌توان آن را تعویض نمود و یا شیر پروانه‌ای بسته باشد که می‌توان آن را باز کرد و یا حتی مجرای نازل شمعک گرفتی داشته باشد که می‌توان با بررسی و تمیز سازی آن را برطرف نمود.

یا فرضاً در مشکل داغی بیش‌ازحد آب می‌توان دلایل مختلفی را بررسی نمود ازجمله اینکه ممکن است درجه تنظیم دما بر روی میزانی بیش‌ازحد نیاز باشد.

برای بررسی ابتدا می‌بایست یک تست ساده را انجام داد. اول باید درجه را کاهش داد و مقداری منتظر ماند. درصورتی‌که دما همچون بالابود یعنی اشکال از شیر تنظیم است و می‌بایست به‌سرعت مرکز انرژی آبگرمکن (گاز و یا برق) را قطع نمود و فوراً با یک تعمیرکار آبگرمکن تماس گرفت چراکه این می‌تواند یک علامت خطر باشد.

لازم به ذکر است که گاهی اوقات باوجود کاهش درجه اما همچنان صدای جوشیدن آب از داخل آبگرمکن به گوش می‌رسد.

این موارد تنها گوشه‌ای مشکلات آبگرمکن و عیب‌یابی‌های مربوط به آن بود. در بیشتر حالات عیب‌یابی آبگرمکن می‌تواند بسیار تخصصی و البته خطرناک باشد و جزو با کمک یک متخصص تعمیر آبگرمکن باتجربه نمی‌توان اقدام به تعمیر یک آبگرمکن نمود.

نمایندگی ابگرمکن پلار مشهد

 

هزینه تعمیر آبگرمکن دیواری در مشهد

در این بخش قصد داریم تا برخی از هزینه های تعمیر آبگرمکن مشهد دوام دیواری و تعمیر آبگرمکن دیواری بوتان b3118 و b3115 را بصورت کلی برای شما همراهان گرامی مطرح کنیم. هزینه دقیق تعمیرات پس از بررسی آبگرمکن دیواری به شما اعلام خواهد گردید.

 • هزینه تعمیر آبگرمکن از ۷۰ هزار تومان به بالا
 • هزینه تعمیر منبع آبگرمکن از ۳۰۰ هزار تومان به بالا
 • هزینه سرویس و رسوب زدایی آبگرمکن دیواری(فوری) از ۱۸۰ هزار تومان به بالا 

در اینجا ذکر این نکته نیز لازم است که هزینه تامین قطعات مصرفی آبگرمکن دیواری جداگانه محاسبه گردیده و حدود تقریبی بعضی از قطعات به شرح ذیل می باشد:

 

 • آبگرمکن مخزنی:
 • قیمت ترموکوپل آبگرمکن از ۳۰ هزار تومان به بالا
 • قیمت شیر مغناطیسی آبگرمکن از ۷۰ هزار تومان به بالا
 • قیمت رگلاتور آبگرمکن از ۲۵۰ هزار تومان به بالا
 • قیمت  مجموعه پیلوت آبگرمکن از ۳۰ هزار تومان به بالا
 • قیمت مخزن آبگرمکن از ۹۰۰ هزار تومان به بالا
 • آبگرمکن دیواری (فوری):
 • قیمت ترموکوپل آبگرمکن دیواری از ۳۵ هزار تومان به بالا
 • قیمت شیر مغناطیسی آبگرمکن دیواری از ۷۰ هزار تومان به بالا
 • قیمت کلید حرارتی آبگرمکن دیواری از ۲۰ هزار تومان به بالا
 • قیمت برد کنترل آبگرمکن دیواری از ۱۵۰ هزار تومان به بالا
 • قیمت فن آبگرمکن دیواری از ۴۰۰ هزار تومان به بالا
 • قیمت رگولاتور آبگرمکن از ۲۸۰ هزار تومان به بالا
 • قیمت مبدل حرارتی آبگرمکن دیواری از ۹۸۰ هزار تومان به بالا
 • قیمت مشعل آبگرمکن دیواری از ۲۰۰ هزار تومان به بالا

نمایندگی آبگرمکن سوزان در مشهد

 

چگونگی انتخاب یک متخصص مناسب برای تعمیر آبگرمکن در مشهد

شاید انتخاب یک متخصص مناسب برای تعمیر آبگرمکن در مشهد یا یافتن نمایندگی آبگرمکن سوزان در مشهد را یکی از دشواری‌های کار نامید. اگرچه ممکن است شما متخصصان ویژه‌ای را بشناسید و یا هرروز با تبلیغات بسیار در این زمینه مواجه شوید اما واقعیت امر این است که بیشتر افرادی که در این صنف فعالیت می‌کنند تجربه کافی را ندارند و با شیوه عیب‌یابی صحیح مشکلات آبگرمکن آشنایی ندارند.

گاهی کارفرما از افراد ناشی و یا کم‌تجربه استفاده می‌کند این مورد شاید در ابتدا اندکی هزینه را برای آنان کاهش دهد اما به دلیل عدم رفع اصولی مشکلات، در کوتاه‌مدت دوباره مشکلات بروز پیدا می‌کنند و می‌بایست هزینه‌های بیشتری را در این زمینه صرف نمایند.

همچنین این افراد عموماً نمی‌توانند اشکالات موجود در قطعات را رفع نمایند و به تعویض قطعات پناه می‌آورند. تعویض قطعات نه‌تنها سبب خارج شدن قطعه فابریک و اصلی از آبگرمکن می‌شود بلکه هزینه‌های بیشتری را هم بر دوش کارفرما قرار می‌دهد.

این در حالی است که افراد حرفه‌ای در تعمیر آبگرمکن دیواری ایران شرق یا بوتان یا مشهددوام به دلیل تجربه‌ای چندین ساله خود به‌راحتی می‌توانند مشکلات قطعات را رفع نموده و مجدداً آن را در دستگاه به خدمت بگیرند که این مورد می‌تواند هم در طول عمر دستگاه و هم در کاهش هزینه‌ها مؤثر باشد.

اگر شما نیز به دنبال چنین افراد باتجربه‌ای هستید و یا قصد تعمیر آبگرمکن در مشهد را دارید، می‌توانید هم‌اکنون با مشاورین ما در گروه مشهد فنی کار تماس حاصل فرمایید تا تعمیرات آبگرمکن تان توسط حرفه‌ای‌ترین متخصصین انجام شود.

به زودی در همین بخش فیلم اموزش تعمیر ابگرمکن دیواری و آموزش تعمیر آبگرمکن دیواری بوتان b3115 قرار خواهد گرفت تا شما هم بتوانید برخی از مشکلات اولیه آبگرمکن خود را تشخیص داده و آنها را رفع کنید.

لازم به ذکر است که مشهد فنی کار علاوه بر تعمیر آبگرمکن در مشهد، خدمات دیگری همچون تعمیر اجاق‌گاز در مشهد، نصب و تعمیر بخاری در مشهد و تعمیر سایر لوازم‌خانگی را نیز به همشهریان عزیز ارائه می‌کند.

شما می‌توانید جهت درخواست تعمیرات آبگرمکن مشهد خود با شماره تماس همکاران ما در ارتباط باشید و یا فرم درخواست تعمیر را برای ما ارسال کنید. همکاران ما مشتاقانه منتظر شنیدن صدای گرم شما هستند.

جهت درخواست مشاوره رایگان تعمیر آبگرمکن دیواری در مشهد، لطفاً فرم زیر را تکمیل نمائید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  با ما تماس بگیرید